Erika Ďurčová Kultúra

Čo čaká Žilinčanov tento týždeň: Podujatia v knižnici, alebo pod modrou oblohou

Príjemné augustové týždne nás lákajú do prírody, či na kúpaliská. No my máme na výber aj niečo iné.

Ilustračný obrázok k článku Čo čaká Žilinčanov tento týždeň: Podujatia v knižnici, alebo pod modrou oblohou
Zdroj: TASR

Piknik v parku o priateľstve

20. augusta / Krajská knižnica v Žiline / 9:30 hod.

Pre našich malých čitateľov (1+) si pripravíme podujatie o priateľstve. Stretneme sa v parku za Krajskou knižnicou v Žiline. V prípade nepriaznivého počasia sa stretneme v našom novom detskom kútiku na detskom oddelení.

Budatínsky hrad

20. augusta / 17.00

Nahliadnete do miestností, ktoré sú bežne neprístupné. Dozviete sa veľa zaujímavostí z minulosti hradu, jeho dokončených i plánovaných rekonštrukciách. A bude Vás sprevádzať samotný riaditeľ múzea.

Prečítané leto o spánku

21. augusta / Krajská knižnica v Žiline/ 13:00 hod.

8. týždeň leta je venovaná téme spánku a čo je krajšie ako rozprávka pred spaním? Preto sme si pre našich čitateľov pripravili podujatie Z rozprávky do rozprávky. Pripravíme si rôzne tvorivé aktivity, hry a zážitkové čítanie.

Vymodeluj si náramok

21. augusta / Krajská knižnica v Žiline/ od 16:00 do 19:00 hod.

Objavujte s nami svet 3D modelovania. Na workshope sa naučíte základy 3D modelovania v programe Blender, v ktorom je možné vytvárať fotorealistické vyobrazenie modelov. Pod vedením skúseného lektora si počas workshopu vytvoríte model náramku. Lektorom bude Mgr. Marián Rudinec – dizajnér a sochár, nadšenec pre nové technológie, ktorý pri svojej tvorbe aktívne využíva 3D modelovanie a 3D tlač.

Tvorivé dielne – recyklácia materiálov

22. augusta / Krajská knižnica v Žiline/ 10:30 hod

V tvorivých dielňach sa naučíme ako využiť použité obaly a iné recyklovateľné materiály. Vyrábať si budeme z roliek od kuchynských utierok, z kotúčikov od pokladničných pások a zbytkov papiera. Tvorivé dielne sú určené pre deti od 4 rokov.

Oldtimer Rallye Tatry 2019

II. Etapa: Piatok 23. 08. 2019 – Rajecké Teplice – Žilina – Belá – Oravský Podzámok Lúčky – Liptovský Mikuláš /dĺžka trate 128 km/

  • Žilina – Holiday Inn- 11:00 – 12:30 hod.
  • Terchová 12:45 – 13:45 h

Dožinky

23.8. – 24.8. 2019 / Mariánske námestie

V Žiline ožije tradícia dožinkových slávností, ktorá prinesie obyvateľom Žiliny ale aj návštevníkom dva dni plné folklóru a ľudových tradícií.

Foto ilustračné.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie