Správy

Bývalý žilinský viceprimátor Groma v novej funkcii: Zakotvil v neďalekom meste

Patrik Groma pôsobil ako poslanec mestského a krajského zastupiteľstva, ale aj ako viceprimátor Žiliny. Teraz nastupuje na nové miesto.

Ilustračný obrázok k článku Bývalý žilinský viceprimátor Groma v novej funkcii: Zakotvil v neďalekom meste
Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Pozíciu prednostu Mestského úradu (MsÚ) v Liptovskom Mikuláši od začiatku novembra zastáva Patrik Groma. Vo funkcii nahradil Martu Gutraiovú, ktorá k 31. októbru požiadala o uvoľnenie z funkcie.

Hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková informovala o tom, že nový prednosta disponuje dlhoročnými skúsenosťami v oblasti samosprávy. Pôsobil ako poslanec mestského a krajského zastupiteľstva, ale aj ako viceprimátor Žiliny. Má ukončené doktorandské štúdium v oblasti ekonómie, pochádza z Liptovského Mikuláša.

„Je flexibilný, komunikatívny a má zmysel pre tímovú prácu. Vzácne sú pre nás hlavne jeho dlhoročné skúsenosti z komunálnej sféry,“ uviedla Čapčíková.

Prednosta sa chce v najbližších dňoch osobne stretnúť so zamestnancami radnice a rovnako aj so všetkými poslancami liptovskomiku­lášskeho mestského zastupiteľstva. „Je pre mňa česť viesť tím odborne zdatných a pozitívne naladených ľudí z mestského úradu,“ zdôraznil pri pondelňajšom prevzatí prednostovskej štafety Groma, ktorý bude pôsobiť ako neštatutárny zamestnanec mesta.

Nenechajte si viac ujsť novinky zo Žiliny a okolia a sledujte nás aj na FB.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie