Správy

Brusel nesúhlasí so štvorprúdovou diaľnicou pri Žiline: Štát musí komisárov presvedčiť

Poradcovia bruselských komisárov nesúhlasia s vidinou slovenského ministra dopravy Jána Počiatka postaviť žilinský obchvat formou plnej diaľnice, píše dnešná PRAVDA. Podľa nich by tam postačoval polprofil.

Ilustračný obrázok k článku Brusel nesúhlasí so štvorprúdovou diaľnicou pri Žiline: Štát musí komisárov presvedčiť
Zdroj: Webnoviny.sk

Verejná súťaž na výstavu diaľnice je však takmer na konci. Teraz štát musí Brusel presvedčiť o potrebe štvorprúdovky. „Žiadosť o potvrdenie pomoci pre Európsku komisiu je v štádiu prípravy a je priebežne konzultovaná s technickým poradcom Európskej komisie JASPERS…“, uviedol pre denník Martin Kóňa, hovorca ministerstva dopravy.

Najlacnejšie vie štvorkilometrový obchvat s tunelom postaviť Skanska. Do verejnej súťaže prišla s ponukou 190 miliónov eur. Druhá skončila Eurovia a tretie v poradí je konzorcium firiem Doprastav, Váhostav a Strabag. Téme sa venuje denník na str. 12 v príspevku s názvom „Diaľnica pri Žiline má byť prekvapivo len v polprofile“.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM