Zuzana Gadušová Samospráva

Boj proti veľkej vode v Žiline: Ministerstvo bude riešiť potoky, ktoré u nás robia problémy!

Nedávne mohutné záplavové dažde sa stali mementom. Aj táto situácia donútili primátora Igora Chomu či predstaviteľov župy spolu so zasadajúcou vládou riešiť otázku preventívneho boja proti veľkej vode v Žiline i okolí.

Ilustračný obrázok k článku Boj proti veľkej vode v Žiline: Ministerstvo bude riešiť potoky, ktoré u nás robia problémy!
Zdroj: TASR

Vláda a predovšetkým minister životného prostredia venovali veľkú pozornosť na rokovaní pod Dubňom spolu s predstaviteľmi župy a mesta aj protipovodňovým opatreniam.„Je veľa konkrétnych úloh vo vypracovanom uznesení, ktoré sa zaoberá malými tokmi v Žiline a okolí. Často v malých tokoch, ako povedal aj pán primátor Igor Choma, sú tieto potoky problémom. V prípade prívalových dažďov, dokážu spôsobiť obrovské škody. Ohrozujú ľudí a ich majetok. Je celý rad rôznych úloh ostatných ministrov, ktoré treba splniť,“ uviedol premiér Robert Fico.

To, že v prímestskej časti Žiliny, v Považskom Chlmci, je potreba protipovodňových opatrení namieste, svedčí aj naposledy odtrhnutý kus asfaltovej cesty. No na pretras sa dostal aj potok Brodnianka v prímestskej časti Brodno či riečka Trnovka v Trnovom a potok Všivák v mestskej časti Žilina – Solinky.

A čo hovorí uznesenie, ktoré v našom meste v stredu odklepli? „Dôležitosť kladiem z pohľadu životného prostredia, ale aj obyvateľov prímestských častí, či obcí. Vytvorené uznesenie pre reguláciu tokov hovorí, že ministerstvo životného prostredia prostredníctvom svojich firiem a organizácií bude riešiť tento stav potokov. Najmä zlý stav potoku Brodnianka. Čiže nie len v Považskom Chlmci, či v Brodne. Ďalej je to rieka Trnovka, Breznícky potok, a tak isto aj potok Všivák na Solinkách. Toto sú mestské dôležité veci. Vieme, že nie len pri veľkých dažďoch robia tieto potoky obrovské problémy. V týchto miestach najviac dažde zaplavujú domy ľudí, občanov, ale aj náš mestský majetok. Máme tam postavenú škôlku, školské priestory a všetko čo s tým súvisí. Som veľmi rád že sme sa takýmto spôsobom posunuli dopredu,“ skonštatoval primátor mesta Žilina Igor Choma.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie