Jozef Legéň Kultúra

AMO majú nový singel: Femme Fatale odohrajú aj na koncerte v Žiline

Slovenská hip-hopová formácia AMO predstavila nový singel Femme Fatale, v ktorom hosťuje spevák Juraj Benetin zo skupiny Korben Dallas. Okrem toho chalani chystajú aj turné a neobídu ani Žilinu.

Ilustračný obrázok k článku AMO majú nový singel: Femme Fatale odohrajú aj na koncerte v Žiline
Zdroj: Webnoviny.sk

Skladba pochádza z nového albumu AMO s názvom Rok Nula (2013) a produkovali ju Damalistik a Djei Gogo. V skladbe, ktorá pochádza z ich štvrtej štúdiovky Rok Nula (2013), hosťuje spevák Juraj Benetin zo skupiny Korben Dallas.

Spevák dúfa, že sa Müller nenahnevá

Ako uviedol Benetin, ešte než sa pustili do spolupráce, Opak a Moe ho opatrne upozornili, že pôjde o reggae, čo nie je práve žáner, s ktorým by si fanúšikovia skupinu Korben Dallas spájali. „Možno si mysleli, že ma to odradí, ale mňa to práve potešilo, lebo som to ešte nikdy nerobil. Moe mi poslal track so skvelým zvukom a dvoma vynikajúcimi rapmi. Moja úloha bola nepokaziť to. Každý z nás troch myslí na úplne inú femme fatale, ale aj tak to pekne drží pokope. V refréne som si požičal text z jednej starej Müllerovej a Filipovej piesne Lalala. Dúfam, že sa Richard nenahnevá,“ vysvetlil spevák.

Reggae spojené s rapom

Radosť z vydarenej spolupráce majú aj členovia AMO. „Je pomerne ťažké nájsť dobrý mužský vokál, zároveň aktuálny a jedinečný. Ale podarilo sa, dokonca lepšie, ako sme čakali. Veľmi si to ceníme! Naše prvé stretnutie s Jurajom však bolo tak trochu ‚napínavé‘. Ani jeden z nás totiž nevedel, čo má čakať – čistý experiment. Skladba vyznieva slovensky, netvári sa ‚jamajsky‘, je to slovenská reggae skladba spojená s rapom, a to je pre nás najzaujímavejšie. Je osobná, úprimná a uveriteľná,“ uviedol Moe.

Nový album predstavia AMO spoločne so svojou kapelou na októbrovom AMO Sony Xperia Tour 2013, pričom krst novinky sa bude konať 11. októbra v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC), kde sa spolu s nimi predstavia aj hostia Moja Reč, Strapo, Emonoizboyz a Šorty. Žilinčanom predstavia novinku na koncerte, ktorý sa uskutoční 25.10. v Smerr Pu­be.

AMO majú nový singel Femme Fatale
1
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie