Jozef Legéň Krimi

Akcie autičkárov v Žiline: Ktoré autá sa v meste kradnú najviac?

Boj polície s autičkármi pokračuje. Len počas minulého roka zmizlo z našich parkovísk šesťdesiatdeväť áut, z ktorých sa polícii podarilo objasniť dvadsaťtri prípadov. Dlhoprstí majú najväčší zálusk na známu značku vozidiel a najčastejšie používajú vopred pripravený postup krádeže.

Ilustračný obrázok k článku Akcie autičkárov v Žiline: Ktoré autá sa v meste kradnú najviac?
Zdroj: Webnoviny.sk

Podľa informácií krajského policajného hovorcu Radka Moravčíka bolo v roku 2013 bolo v okrese Žilina ukradnutých 69 áut. Policajti z toho objasnili 23 krádeží. „Najčastejšie sa kradli vozidlá Škoda Octavia (11), Škoda Fabia (6), Audi (5), Ford (4) Volkswagen (2), Citroën (2),“ doplnil Moravčík. Okrem osobných áut sa v Žiline kradli aj nákladné autá (3), motocykle (8), traktory (4) a švorkolky (3).

Dlhoprstí si najviac robia zálusk na vozidlá, ktoré stoja na sídliskových parkoviskách na Vlčincoch, Hlinách a Solinkách. Podľa slov žilinského policajného hovorcu po krádeži je vozidlo ukryté na vopred pripravenom mieste (napr. prenajaté garáže), kde je následne rozobraté, alebo upravené na prevoz ku koncovému odberateľovi. „V súvislosti s uvedeným, žiadame občanov, aby boli v takýchto prípadoch obzvlášť všímaví a oznamovali polícii podozrivé garáže alebo objekty, v ktorých by mohlo dochádzať k rozoberaniu kradnutých vozidiel,“ hovorí Moravčík.

Moravčík uvádza ako najlepšiu ochranu vášho automobilu pred krádežou kombináciu elektronického a mechanického zabezpečenia. (napr.: elektronicky: autoalarm, imobilizér, skrytý vypínač a iné; mechanicky: uzamknutie volantu, zámok radiacej páky a iné). „Možnosť monitorovania vozidla prostredníctvom GPS. Vo vozidle nenechávať žiadne doklady od vozidla,“ doplnil Moravčík.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie