Barbara Dallosová Rôzne Správy

Adventná atmosféra v žilinských domácnostiach: Čitatelia sa pochválili FOTKAMI

Prvá sviečka na adventných vencoch, ktoré značia blížiace sa sviatky, sa už rozhorela. Pozrite, ako vyzerá vianočná atmosféra u Žilinčanov.

Ilustračný obrázok k článku Adventná atmosféra v žilinských domácnostiach: Čitatelia sa pochválili FOTKAMI
46
Galéria
Zdroj: od čitateľa

Čakanie na najkrajšie sivatky v roku symbolizujú adventné vence. Po štyri nedele sa na nich postupne zažínajú štyri sviece, pričom tá prvá sa už tento rok rozhorela.

Už dávno pritom nejde len o vence ako také. Fantázii sa medze nekladú. Adventné sviečky môžu horieť i na keramických podnosoch, špeciálnych svietnikoch či košíkoch.

V kvetinárstvach a na pultoch obchodov nájdeme širokú ponuku už hotových adventných aranžmánov. Tí, čo majú šikovné ruky, sa ale môžu realizovať aj sami.

Adventný venček z dielne našej čitateľky nám prišiel do správy v podvečer prvej adventnej nedele. My sme sa s ním podelili na facebooku Žilina24 a reakcie na seba nenechali dlho čakať.

Pochválili ste sa nám svojimi symbolmi advetnu, a to od výmyslu sveta. V komentároch sa objavili klasiké aranžmány s vetvičkami, venčeky v zemitých farbách z prírodných materiálov, moderné varianty či absolútne originály odzrkadľujúce fantáziu svojho tvorcu.

Venčeky, ktoré zahájili predvianočný čas v žilinských domácnostiach, si pozrite v našej fotogalérii.

GALÉRIA: Žilinčania sa pochválili adventnými venčekmi
46
Galéria
Zdroj: od čitateľa

Nenechajte si viac ujsť novinky zo Žiliny a okolia a sledujte nás aj na FB.

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie