Šport

Žilinský mestský polmaratón: Dážď štart neprekazil, vyhral Juraj Vitko

Hlinkovo námestie sa popoludní zaplnilo bežcami viacerých vekových kategórií. Pozrite, komu sa v sychravom počasí bežalo najlepšie.

Ilustračný obrázok k článku Žilinský mestský polmaratón: Dážď štart neprekazil, vyhral Juraj Vitko

Trať viedla Horným aj Dolným valom v historickom centre Žiliny. Minuloročný rekord účastníkov je 332 bežcov, uvádza oficiálna stránka polmaratónu.

Žilinčana si bežecké podujatie všimli aj kvôli čiastočným dopravným obmedzeniam. Písali sme o tom tu.

Vyše 21 km dlhú trať ulicami žiliny s prevýšením 118 m nakoniec v hlavnej kategórii najlepšie zvládol Juraj Vitko s časom 1:13:03,2 s. Hneď za ním skončil Pelisek David s časom 1:16:28,5 s. Na treťom mieste sa umiestnil Michalec Tomáš , ktorý žilinskú trať zvládol za 1:17:53,2 s.

Medzi ženami si prvenstvo vybojovala Líšková Ivana s časom 1:30:48,8, striebornú trofej získala Vitkova Adriana, 1:31:56,8. Na treťom mieste s časom 1:40:55,5 s s­končila Chovanová Monika.

Medzi hlavných partnerov podujatia patrila aj SWAN.