Michal Demjanovič Šport

Žilinský šport ma za sebou skvelý víkend. Žilinskí hokejisti aj futbalisti počas víkendu nenašli premožiteľa a vyhrali svoje zápasy. Úspech podčiarkla karatista Hrnková.

Ilustračný obrázok k článku Žilinskí športovci majú za sebou úspešný víkend: Žilinčanka majsterkou SR v karate

Tento víkend prialo šťastie žilinským športovcom. Veľký úspech zaznamenala Sára Hrnková, ktorá sa stala majsterkou Slovenska v karate. Výhrami sa môžu pochváliť aj žilinskí hokejisti a futbalisti.

Sára Hrnková majsterka Slovenska

V sobotu sa v Trnave uskutočnili majstrovstvá Slovenska kadetov, juniorov a U21 v karate. Karate klub AC UNIZA Žilina si domov doviezol štyri cenné kovy. Sára Dudjaková sa dostala až do finále, ktoré jej nevyšlo, ale teší sa zo striebra. Marek Pončka po semifinálovej remíze smolne prehral na vlajky a vybojoval bronz. Tretie miesto tiež získal tím juniorov.

Najviac sa darilo Sáre Hrnkovej, ktorá si po presvedčivých výkonoch vybojovala titul majsterky Slovenska!

Zdroj: Karate klub Žilina

Víťazstvo Šošonov nad majstrom

V súboji jesenného a úradujúceho majstra vymenili obaja tréneri oproti poslednému duelu v základných zostavách troch hráčov. Najvýraznejšie to bolo na brankárskych postoch, kde dostali prednosť Mandous a Chovan. Prvá dvadsaťminútovka priniesla síce dobrý futbal, ale bez vážnejších šancí. Oba tímy hrajúce rovnakým štýlom hľadali spôsob, ako súpera prekvapiť. Neskôr si obe mužstva vypracovalo nejaké šance ale góly to neprinieslo. Prvý polčas sa tak skončil bez gólov.

Lepšie do druhého dejstva vstúpili šošoni. V 51. min však už domáci viedli, keď Hlohovský z ľavej strany vystrelil, Chovan nohou loptu vyrazil iba pred nabiehajúceho Haskiča, ktorý pohodlne otvoril skóre. Žilinčania sa snažili kontrolovať hru, no takmer inkasovali. Na druhej strane Chovan rozohral loptu cez kapitána Kleščíka, ten o ňu prišiel v súboji so Špalekom a domáci krídelník zvýšil v 78. min. na 2:0. Žilinčania po góle už hru kontrolovali a v 90. min skóroval priamo z priameho kopu z ľavej strany takmer od ľavej autovej čiary Hlohovský.

Žilina tak porazila majstra 3:0 a v tabuľke zvýšila náskok pred Podbrezovou na 10 bodov.

Žilinskí futbalisti v OBRAZOCH
20

Víťazstvo Vlkov nad Kamzíkmi

V úvodných minútach hostia zaskočili domácich aktívnou hrou a častou streľbou a Žilinčanom chvíľu trvalo, kým hru vyrovnali.
V prvej tretine gól nepadol a tak sa oba tímy sa snažili o prvý gól počas tej druhej, lenže brankári mali svoj deň a boli oporami svojich mužstiev. Gólov sa diváci dočkali nakoniec až v závere 38. min, keď sa po dlhom obliehaní popradskej brány nakoniec presadil strelou švihom od modrej Rehák.

Tomek si držal vysoký štandard a dobre mu pomáhali aj spoluhráči. To sa zmenilo 54. min šiel na trestnú lavicu Handlovský a hostia už o 24 sekúnd prekonali Tomeka, keď spoza pravého kruhu prestrelil všetko Lapšanský. Žilinčania dostali po faule Mlynaroviča necelé štyri minúty pred koncom šancu hrať až do záverečnej sirény presilovku, ale nepodarilo sa im prekonať Šúreka, a tak sa muselo predlžovať.

V päťminútovom nadstavení mali najskôr navrch domáci, ktorí ho začali v prevahe o jedného muža ale góly to neprinieslo a tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V samostatných nájazdoch bolo rozhodnuté už po dvoch sériách, keď domáci Švihálek aj Konečný Šúreka prekonali, naopak Kroták s Hvilom proti Tomekovi neuspeli a vlci si tak pripísali na konto aj druhý bod v zápase.