Webnoviny - Hokej

Žilina nedokázala zvíťaziť nad lídrom

Hokejová extraliga mala na programe 48. kola okrem iného aj zápas medzi domácou Žilinou a Košicami.

**MsHK DOXXbet Žilina – HC Košice 1:4 (0:2, 1:0, 0:2) ** Góly: 26. Valášek (Drevenák, Dlouhý) – 11. Homer (J. Tabaček, Dravecký), 12. Michal Grman (Andrašovský), 56. Andrašovský (J. Tabaček, Michel Miklík), 58. Andrašovský (Kristek) Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – Rovenský, V. Snášel, 1236 divákov

**Zostavy: ** Žilina: M. Laco – Krčula, Dlouhý, Ftorek, Heš, Grill, Milovanovič – Stupka, Hreus, M. Kokavec – V. Nemec, I. Rataj, Vala – Petruška, T. Troliga, Horský – Drevenák, Valášek, Hajnik

Košice: J. Hudáček – Homer, J. Tabaček, Deyl, M. Šterbák, Šeda, Michal Grman – Andrašovský, Kristek, Michel Miklík – P. Bartoš, S. Gron, Dravecký – Huba, Jenčík, Fabuš – M. Baláž, Martin Frolík, Gmitter

Úvodná tretina bola v réžii hostí. Síce im nevyšla úvodná presilovka pri vylúčení domáceho Heša, ale vynahradili si to pri druhej, keď bol vylúčený Valášek a obranca Michal Grman strelou od modrej čiary prvýkrát prekonal domáceho Mareka Laca. V 12. min bol v dobrom úniku Vala, mieril však len do betónov Hudáčka. Potvrdilo sa nedáš – dostaneš a z protiútoku obranca Košíc Grman po sedemdesiatich šiestich sekundách zvýšil náskok Košíc na 2:0.

V druhej tretine domáci viac ožili. Početnú prevahu pri vylúčení kapitána Košíc Bartoša síce domáci nevyužili, ale v 26. min spoluprácu štvrtého útoku po osi Dlouhý, Drevenák, Valášek zakončoval strelou pod žŕdku posledný menovaný, pre ktorého to bol premiérový gól v tejto sezóne. V 32. min mal na hokejke vyrovnanie domáci kapitán Hreus, ale Hudáček bol proti. V závere tretiny strely Gmittera, Michela Miklíka a Kristeka mohli znamenať vedenie Košíc o dva góly, ale stav sa nemenil rovnako ako aj po domácej šanci, keď Dlouhého prihrávku Hreus nestačil zasunúť za Hudáčkov chrbát.

V poslednej tretine hrali Košičania to, čo potrebovali. V prvej desaťminútovke sa neujali dobré strelecké príležitostí hosťujúceho Grona na jednej strane a Valu na druhej strane. Žilinčania mohli vyrovnať pri početnej prevahe v polovici tretiny, ale vylúčenie Šedu nezužitkovali. V 53. min hosťujúci Jenčík len nastrelil Laca. Definitívne víťazstvo pre úradujúceho majstra zabezpečil dvoma gólmi Andrašovský, keď najskôr pri vylúčení Kokavca mieril na domácu bránku a puk možno aj s prispením domáceho gólmana skončil za čiarou. V 58. min strelil ten istý hráč svoj druhý gól a spečatil tak šieste víťazstvo Košíc v tejto sezóne nad Žilinou.