Dôležité tri body získali žilinskí "vlci" v dueli proti Dukle Trenčín. V "šesťbodovom" zápase zvíťazili 6:4, čím zdramatizovali a zamotali boj o miestenku do playoff medzi nimi, Martinom a práve Trenčínom.

Ilustračný obrázok k článku Vlci zdramatizovali boj o play off: V Žiline videli diváci zápas ako na hojdačke

MsHK DOXXbet Žilina – Dukla Trenčín 6:4 (1:0, 2:2, 3:2)

• Góly: 11. Klouda, 32. Drevenák, 40. Slovák, 43. Klouda, 51. Ďurák, 60. Tomas – 24. Kútny, 39. Šišovský, 43. Komínek, 44. Rusnák. Vylúčení: 3:3,
  • presilovky: 0:1,
  • oslabenia: 0:0,
  • rozhodovali: J. Konc, Müllner – Šefčík, Snášel,
  • 1299 divákov.

Dôležitý zápas medzi Žilinou a Trenčínom sa začal opatrne z oboch strán. V prvej desaťminútovke zaujal len tvrdý náraz jedného z obrancov hostí do domáceho Adriána Lipovského, po ktorom Žilinčan odkorčuľoval otrasený na striedačku. Ojedinelú možnosť si vypracoval Mikula, ktorý z dobrej pozície zakončil len do Koutského. V 11. minúte sa domáci ujali vedenia, keď Klouda zasunul puk spoza brány za Nagyov chrbát. Pred prvou sirénou mohol pridať druhý gól Drevenák, ale hosťujúci brankár tentoraz v páde úspešne betónom zakročil.

Prostredná časť hry ponúkla úplne iný hokej ako tá úvodná. Trenčínu pomohla presilová hra, v ktorej na začiatku 24. minúty Troliga tečoval strelu Novajovského a vyrovnal na 1:1. V polovici duelu najskôr Tomáš Klíma spomedzi kruhov opečiatkoval pravú žrď Koutského brány, následný únik Mareka Slováka z protiútoku zlikvidoval pozorný Nagy. V 32. minúte hosťujúca obrana chybovala znovu, tentoraz unikol Drevenák a bekhendovým blafákom zasunul puk do siete. V strhujúcom závere druhej tretiny najskôr vyrovnal 74 sekúnd pred sirénou Šišovský, aby o ďalších šestnásť sekúnd vrátil Žilinu do vedenia po Kallovej prihrávke Marek Slovák.

Na začiatku tretieho dejstva zvýšili domáci na rozdiel dvoch gólov, keď Klouda bezprostredne po vhadzovaní prestrelil Nagya. Trenčania sa však nezlomili a už o 45 sekúnd bolo vyrovnané. Najskôr Komínek dorazil do siete puk po strele Mikulu, o malú chvíľu sa po individuálnej akcii presadil spoza brány Rusnák. V zápase ako na hojdačke sa skóre opäť menilo v 51. minúte, keď Valášek našiel Ďuráka a ten z prvej spomedzi kruhov poslal domácich znovu do vedenia. Hostia už na tento presný zásah zareagovať nedokázali, namiesto toho Tomas 38 sekúnd pred koncom do prázdnej brány uzavrel výsledok na konečných 6:4.

Hlasy trénerov

Martin Groma, tréner Žiliny: „Zápas sme síce začali disciplinovane, ale boli sme málo aktívni. Akoby nám však pomohla tvrdá hra súpera, keď si to odniesol mladík Lipovský. Hrali sme zodpovedne dozadu a aktívne dopredu. Odskočili sme na 4:2, ale obrovskými chybami sme súperovi dovolili vyrovnať a dostali sme sa pod tlak. Chlapci to našťastie zvládli a záver bol z ich strany veľmi disciplinovaný. Trenčín dobre korčuľoval, ale nám sa podarilo zdolať ho a dotiahnuť sa na rozdiel troch bodov. Verím, že v najbližšej dobe sa nám ho podarí preskočiť.“

Milan Staš, tréner Trenčína: „Tento šesťbodový zápas sme nezvládli hlavne v defenzíve. Chceli sme pozorne brániť a počkať na chybu domácich, ale bolo to presne opačne. Strelili sme vonku štyri góly, ale domov ideme naprázdno. To svedčí o všetkom. Urobili sme chyby smerom dozadu, súper nás potrestal, a preto sme si nezaslúžili vyhrať.“