Peter Handzuš Hokej

Vlci v Poprade: Padlo až 8 gólov!

Žilinským hokejisti mali pred sebou ťažký oriešok. Popradčanov, ktorí sú na vrchu tabuľky v súťaži. Pozrite, čo sa dialo na ľade.

Ilustračný obrázok k článku Vlci v Poprade: Padlo až 8 gólov!

V prvej veľkej príležitosti zápasu sa ocitol až v polovici úvodného dejstva hosťujúci Drevenák, po jeho strele sa zachvela konštrukcia Kostúrovej bránky. Riedko zaplnené popradské tribúny rozjasal v 11. minúte Paločko, ktorému gól na hokejku posadil kapitán Kroták. Hostia už o minútu vyrovnali, sám na modrej sa ocitol S. Hudec a svoje sólo zakončil parádnou trefou do šibenice – 1:1. Strhnúť vedenie na žilinskú stranu mohol Novotný, ale v čistej šanci prestrelil. V 17. minúte hral Poprad presilovú hru, v ktorej od modrej presne trafil obranca Suchý – 2:1.

Po príchode z prvej prestávky využil zaváhanie v rozohrávke hostí pohyblivý Paločko a Poprad viedol 3:1. V 32. minúte sa po peknej akcii domácich dostal k puku obranca Makovský a jeho strela skončila v sieti Križana – 4:1. Hostia znížili po nenápadnej akcii, keď voľnému Haluzovi medzi kruhmi nahral z rohu klziska Prochádzka. Tretí gól v zápase dosiahol s chuťou hrajúci Paločko v 36. minúte a zožal ovácie popradského publika.

S chuťou hrajúci Paločko potom vysunul do nájazdu Krotáka, ktorý bol faulovaný. Rozhodca nariadil trestné strieľanie a domáci kapitán šiestym gólom Popradu vyhnal Križana z bránky, keď ho na začiatku 49. minúty striedal Cibuľa. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a Poprad zaknihoval 16. víťazstvo v sezóne.

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Naším rozostavením sme dávali priestor súperovi. Spravili sme rošády v zostave, zlepšilo to náš pohyb i kombináciu. Strelecky sa darilo druhej päťke, ktorá dala päť gólov.“

Peter Mikula, tréner Žiliny: „Myslím si, že sme zaujímavo začali prvú tretinu. Mali sme nejaké šance, vyrovnali sme. Zlomil nás tretí gól. Do zápasu sme sa už nevrátili, Poprad bol dynamickejší. S chaosom v našej obrannej tretine sme výrazne pomohli súperovi. Pokiaľ to nezlepšíme, bodovať s takými súpermi ako Poprad nebudeme.“

HK Poprad – MsHK DOXXbet Žilina 6:2 (2:1, 3:1, 1:0) Góly: 11. Paločko (Kroták), 17. Suchý (Hvila, Bartečko), 22. Paločko, 32. Makovský (Takáč, Paločko), 36. Paločko (Takáč, Fabian), 49. Kroták (trestné strieľanie) – 12. S. Hudec (Kristek, Schroner), 35. Haluza (Procházka, Kristek). Rozhodovali: Štefik – Bogdaň, Jobbágy, vylúčení: 0:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1277 divákov