Ani tretí tohtosezónny hetrik útočníka Romana Tomasa či trio novicov nepomohli trénerovi Róbertovi Kaláberovi k prvému víťazstvu na striedačke Žiliny. "Vlci" podľahli v utorňajšom zápase 30. kola hokejovej extraligy na domácom ľade Piešťanom 3:4 po sam. nájazdoch.

Ilustračný obrázok k článku Vlci proti Piešťanom s triom novicov: Diváci videli hetrik za šesť minút i dramatické samostatné nájazdy

Tomasovi to v prvej tretine sypalo

Žilinčania nastúpili s troma novými hráčmi – brankárom Vladislavom Koutským, obrancom Martinom Chovanom a útočníkom Marekom Slovákom. V úvodných minútach sa toho veľa neudialo. Stav sa zmenil až v druhej polovici úvodnej tretiny. Domáci zásluhou Tomasa využili v 11. min presilovku piatich proti trom, ale vzápätí inkasovali z hokejky Samira Salijiho, ktorý naskočil na ľadovú plochu – 1:1. Najlepší strelec Žiliny Tomas sa znova presadil v 15. min, keď po prihrávke od Kloudu prekonal gólmana hostí Tomeka. Tomasovi to v prvej tretine sypalo a Žilina v 17. min viedla už rozdielom dvoch gólov.

Druhá tretina v znamení vylúčení

Druhá tretina strelecky aj gólovo zaostala za vstupnou. Bola najmä v znamení vylúčení, ktoré však ani jedno mužstvo nedokázalo využiť. V závere tejto časti mali dobré príležitosti domáci Varga a Lipovský, ale boli to hosťujúci „havrani“ z Piešťan, ktorí skórovali. Radovali sa po presnom zásahu Holoviča a prehrávali už len 2:3.

III. tretina, predĺženie a samostatné nájazdy

Úvodné minúty tretej tretiny boli obojstranne slabé. S pribúdajúcim časom mali navrch Piešťanci, nový brankár v drese Žiliny Koutský bol pozorný. V 52. min unikol Slovák, jeho prihrávku však Varga nezužitkoval. O dve minúty neskôr dvakrát od modrej čiary vystrelil hosťujúci Cuník, ale gól padol až o minútu neskôr, keď Stupka príklepom vyrovnal na 3:3. V záverečnej minúte riadneho hracieho času opäť unikol Slovák, ale gól z toho nebol, a tak sa zápas dostal do predĺženia. Žilinčania v ňom mali presilovku, nevyužili ju. V samostatných nájazdoch boli úspešnejší hostia, ten rozhodujúci premenil Samir Saliji.

MsHK DOXXbet Žilina – ŠHK 37 Piešťany 3:4 po sam. nájazdoch (3:1, 0:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

• Góly: 11. R. Tomas (Klouda, Kalla), 15. R. Tomas (Klouda, Drevenák), 17. R. Tomas (Kalla, Marcel Šterbák) – 12. S. Saliji (Drgoň, R. Lelkeš), 38. Holovič (Stupka, Lušňák), 55. Stupka (Lušňák, Holovič), rozhodujúci sam. nájazd S. Saliji
  • Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše T. Tomek (Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura – Bogdáň, Tornay, 823 divákov

Zostavy:

Žilina: Koutský – Rúfus, Marcel Šterbák, Ostrčil, Martin Chovan, Leško, Salajka – Drevenák, Klouda, R. Tomas – D. Buc, Marek Slovák, T. Varga – A. Lipovský, Valášek, Kalla

Piešťany: T. Tomek – Bučka, Cuník, Brňák, Škadra, R. Filip, Drgoň, A. Hruška – S. Saliji, Melichárek, V. Nemec – Lušňák, Holovič, Stupka – R. Lelkeš, Peško, J. Ručkay

zdroj: webnoviny/tasr

Zdroj: Webnoviny.sk