Hokejisti Žiliny nestačili na oceliarov z Košíc. Hráčom Žiliny sa nepodarilo uspieť ani v powerlay a tak stratili s Kačicami všetky body. Po dvadsiatom kole sú vlci na dne tabuľky a musia sa škriabať hore.

Ilustračný obrázok k článku Vlci padli na dno: Žiline nepomohla ani powerplay, oceliari si odniesli všetky body

Obe mužstvá vstúpili do zápasu opatrne, najmä domáci pôsobili ustráchane. Tempo hry aspoň na chvíľu rozprúdila presilová hra hostí, v ktorej sa predral pred bránu Marcinko, zblízka však nedokázal pretlačiť puk za Lacov chrbát. Košičania boli smerom dopredu aktívnejší počas celej dvadsaťminútovky, ale nepredviedli nič, čo by domáci brankár nedokázal vyriešiť. V závere individuálne prenikol Češík, po ktorého bekhendovom zakončení Laco puk korčuľou vykopol.

V prostrednej časti sa domáci osmelili, odvážnejšie sa tlačili pred súperovu bránu. Najväčšiu šancu mal v 27. minúte Ostrčil, ktorého bekhendová strela skončila na žrdi. Platnosť pravidla nedáš-dostaneš potvrdil na opačnej strane Dušan Pašek, ktorý dostal prihrávku medzi kruhy a z prvej vymietol pravý horný roh Lacovej brány. Domáci hokejisti sa nevzdali ani po inkasovanom góle. V 36. minúte sa pred Hylákom najlepšie zorientoval Tomas a na dvakrát prepasíroval puk do siete.

V treťom dejstve sa hral taktický hokej, každá chyba mohla rozhodnúť. V prečíslení dvoch proti jednému prihral Macejka Kloudovi, ktorý však zblízka trestuhodne minul. V 53. minúte si vybral slabšiu chvíľku brankár Laco, ktorý proti Hrnkovi nešiel na ľad a ten ho bez väčších problémov prestrelil. Definitívne rozhodnúť mohol o malú chvíľu Jenčík, lenže s jeho samostatným únikom si žilinský gólman poradil. Mrzieť ho to ale nemuselo, pretože 63 sekúnd pred sirénou uzavrel konečný výsledok gólom do prázdnej brány Bartoš.

Hlasy trénerov:

Martin Groma, asistent trénera Žiliny: „Z našej strany to bol bojovný výkon. Po prvej tretine sme sa zlepšili, čo sa prejavilo vyšším počtom streleckých pokusov. V takomto zápase však rozhodujú chyby a my sme ich urobili viac. Škoda záveru, bod by nás potešil. Musíme sa poučiť z tohto i predchádzajúcich duelov a ísť ďalej.“

Anton Tomko, tréner Košíc: „Išli sme sem s cieľom odviesť tri body, čo sa nám podarilo. Za stavu 1:0 sme mali šance zvýšiť a hoci Žilina vyrovnala, my sme hru kontrovali a strhli vedenie späť na našu stranu. Potom sme znovu nepremenili viacero možností, skórovali sme až v powerplay súpera. Celkovo sme však boli aktívnejší a pohyblivejší. Naše víťazstvo je zaslúžené.“

MsHK DOXXbet Žilina – HC Košice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 36. Tomas – 29. D. Pašek, 53. Hrnka, 59. P. Bartoš. Rozhodovali: Lokšík – Bogdaň, M. Smrek, vylúčení: 2:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 986 divákov