Rastislav Búgel Hokej

V brankárskom súboji úspešnejší Laco! Nitra zdolala Žilinu

V Nitre videli diváci zaujímavý brankársky súboj, keď v domácej bráne stál Marek Laco a v hosťujúcej Štefan Žigárdy, teda v opačných ako začínali sezónu. Nitra sa po dobrom zápase tešila z víťazstva.

Ilustračný obrázok k článku V brankárskom súboji úspešnejší Laco! Nitra zdolala Žilinu

Prvý kapituloval Laco, keď ho už po 103 sekundách prekonal ex-Nitran Mihálik. O päť minút však bolo vyrovnané, keď strelu Raisa tečoval za Žigárdyho chrbát Mašlonka.

Vyrovnaná druhá tretina

V polovici druhej tretiny sa hostia dostali opäť do vedenia, keď Vosátko nepokryl pred bránkou Rúfusa a ten zblízka trafil pod hornú žŕď nitrianskej brány. V 33. minúte Žilinčania už dvíhali ruky, keď sa ocitol Kokavec sám pred odkrytou bránkou Nitry, no Lacova hokejka zasiahla v pravý čas. O päť minút však dvíhali ruky Nitrania, keď sa po obliehaní žilinskej bránky presadil Hrnka po asistencii Podstaveka – 2:2.

Nitra vo vedení

Vo 4. minúte tretej tretiny sa Nitra prvýkrát dostala do vedenia, keď Pupák po brejku prestrelil brankára „vlkov“ Žigárdyho. O desať minút dostal Podstavek „rusnákovským“ gólom „corgoňov“ do dvojgólového vedenia a o necelú minútu stanovil konečný výsledok na 5:2 dorážkou Bene.

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: „Dve tretiny sa niesli v duchu zahadzovania našich šancí, až napokon sa nám v závere zápasu podarilo pretrhnúť streleckú nemohúcnosť a zvíťazili sme.“

Slavomír Chlebec, tréner Žiliny: „Diváci videli zaujímavý hokej, do stavu 3:2 sme dokázali s domácimi držať krok. Ak by sme dali tretí gól, priebeh by bol iný. Mojim hráčom nemôžem uprieť bojovnosť, hokejové umenie, no nevyjadrili sme ich golmi.“

HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Góly: 7. Mašlonka, 38. Hrnka, 44. Pupák, 54. Podstavek, 55. Bene – 2. Mihálik, 30. Rúfus. Rozhodovali: Müllner – Snášel, Šefčík, vylúčení: 5:11