Futbal

Šošonom chýbala dravosť: Žilinčania v odvete Slovan nezdolali

Žilinskí futbalisti sa naďalej trápia. V semifinále Slovnaft Cupu nedokázali ani v odvete zvíťaziť nad Slovanom a tak sa postupujúcim stali belasí.

Ilustračný obrázok k článku Šošonom chýbala dravosť: Žilinčania v odvete Slovan nezdolali

Zápasu na Pasienkoch chýbala od začiatku kvalita. Hostia, ktorých nútil výsledok prvého duelu k ofenzíve, vystrelili v prvom polčase do priestoru jedinú strelu zásluhou Gergela v 9. minúte. Belasí, ktorí namiesto kombinačnej hry predvádzali bezhlavé nakopávanie s častou „malou domov“, nevystrelili medzi tri žrde vôbec. Domáci sa snažili niečo vyťažiť zo štandardných situácii, ale bez väčšieho úspechu. Najbližšie ku gólu tak mal až v závere polčasu Kladrubský, ale v páde na Vittekovu gólovú nahrávku nedočiahol.

Po hodine hry vyzval Milinkovič na skórovanie striedajúceho Soumaha, ale jeho strelu z gólovej parkety vykopol Krnáč nohou na rohový kop. Na druhej strane vystrelil spoza šestnsátky Pich, ale Putnocký bol na mieste. Hostia sa síce snažili, ale vo finálnej fáze im chýbal väčší prehľad. V 72. minúte Žiline takmer pomohol Kolčák, ktorý Maboukov center napálil tesne nad brvno vlastnej brány. Hráči Žiliny boli aktívnejší, ale domáci čakali na brejky a dočkali sa. V 86. minúte sa dostal v šestnástke k lopte Vittek a po jeho prihrávke pohotovo skóroval Grendel – 1:0. Domáci sa tešili napokon ešte raz, keď presný center Milinkoviča poslal do siete chladnokrvne hlavou Vittek – 2:0.

Hlasy trénerov

Jozef Valovič, tréner Slovana: „Pred oboma pohárovými zápasmi so Žilinou by sme celkový výsledok 5:1 brali s radosťou. Žilina totiž stále patrí k špičke v našej lige aj keď teraz to nepotvrdzuje postavením v tabuľke. Ak by sme to hodnotili z pohľadu hernej kvality, tak prvý duel v Žiline sme odohrali veľmi dobre s excelentným prvým polčasom, v ktorom sme dali tri góly. V odvete sme už boli akoby v kŕči. Jediné čo ma potešilo dnes je, že v závere sme v relatívne krátkom čase dali dva góly. Hra však bola skôr od šestnástky po šestnástku, takže s tým celkovým skóre 5:1 som spokojný. Verím však, že nás tento výsledok nakopne aj v lige pred duelom s Ružomberkom.“

Adrian Guľa, tréner Žiliny: „Slovan postúpil zaslúžene. O svojom postupe v podstate rozhodol už v prvom zápase u nás, v ktorom vyhral o dva góly. V odvete nám v prvej časti chýbala väčšia dravosť. V druhom polčase sme sa síce zlepšili, ale nevyužili sme na strelenie gólu niektoré zaujímavé pozície. Potom sme už išli do väčšieho rizika a skúsený súper na za to potrestal. Chlapci sa síce snažili popasovať so súperom, ale napriek prestriedaniu sme už výsledok zápasu ovplyvniť nedokázali. Gratulujem Slovanu k postupu.“

Odveta štvrťfinále Slovnaft Cupu 2013/2014:

Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:0 (0:0)
Góly: 86. Grendel, 90. Vittek. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Žofčák – Škvarka, Paur, 420 divákov.
/prvý zápas 3:1, do semifinále postúpil Slovan/
zostavy a striedania:
Slovan: Putnocký – Vrablec, Gorosito, Niňaj, Josimov (46. Čikoš, 66. Kolčák) – Žofčák, Kladrubský, Grendel, Milinkovič – Vittek, Halenár (57. Soumah)
Žilina: Krnáč – Mabouka, Piaček (40. Guba), Králik, Mihálik – Pečovský, Paur – Gergel, Škvarka (67. Klec), Pich (80. Čmelík) – Jelič