Webnoviny - Futbal

Slovan zdolal v dohravke 2. kola Corgoň ligy Žilinu

Slovan Bratislava zdolal v dohrávke 2. kola Corgoň ligy MŠK Žilinu 2:1. V úvodnej desaťminútovke odloženého stretnutia ako prvý obrane Žiliny pohrozil útočník Slovana Sylvestr, ale jeho technická strela padla na hornú sieť brány hostí.

V 14. min sa v pokutovom území Žiliny nepresadil kapitán Slovana Slovák, ktorý v záverečnej fáze svojej akcie nemal komu prihrať. To isté sa v 19. min prihodilo aj hosťujúcemu Lietavovi. O päť minút neskôr dravý Sylvestr prehral osobný súboj s dôrazným Adautom. Po polhodine hry Ivana po akcii Sylvestra poslal loptu iba do rúk hosťujúceho gólmana Dúbravku. Vzápätí jeho náprotivok vo svätyni Slovana vyhral osobný súboj s Lietavom, ktorého v pokutovom území presným centrom našiel Jež. O dve minúty úplne voľný Sylvestr z dvanástich metrov vysoko prestrelil bránu Žiliny, k strele ho presnou prihrávkou vyzval Ivana. Vzápätí opäť centroval Ivana, no pred nabiehajúcim Kozákom zachránil Leitner. Keď sa ani jedno mužstvo nevedelo presadiť technickými akciami, skúšali to strelami z diaľky obrancovia domácich Petráš a Dobrotka. Žilinčania boli blízko k úspechu dve minúty pred koncom prvého polčasu, ale do strely Lietavu sa pohotovo vrhol Breznaník.

Zlomovým momentom súboja dvoch vyspelých mužstiev bola 51. min, kedy po dvoch zbytočných kontaktoch s hráčmi Slovana (brankárom Putnockým a útočník Masarykom) bol vylúčený obranca Žiliny Šourek. Vyjadrením okamžitého náporu „belasých“ bola nádherná strela Halenára z 25 m z priameho kopu, ktorá skončila v ľavom hornom rohu Putnockého brány. Slovanisti sa však z vedenia dlho netešili, lebo po obetavej hlavičke Guldana v 67. min hostia vyrovnali. Strelca gólu v bezprostrednej blízkosti našiel presnou hlavičkou Lietava, Putnocký zostal stáť na bránkovej čiare. V 70. min Halenár našiel presným centrom Petráša, no ten loptu z výskoku poslal len do rúk Dúbravku. Biliardovú akciu Kozák – Halenár – Masaryk o tri minúty neskôr zastavil pozorný Dúbravka. V 77. min Bagayoko centrom našiel voľného Sylvestra a ten technickým lobom opäť poslal loptu na vrchnú sieť brány hostí. Najkrajšia akcia sa zrodila v 82. min, keď kapitán domácich Slovák sa odhodlal k odvážnemu sólu a svoju ukážkovú akciu zakončil presnou strelou do siete Žiliny. Hostia spod Dubňa boli veľmi blízko k vyrovnaniu v 88. min, no Putnockého na čiare zastúpil pohotový Dosoudil a aj preto sa toto stretnutie skončilo víťazstvom Slovana 2:1. Autor víťazného gólu Slovák stretnutie po druhej žltej karte v nadstavenom čase napokon nedohral.

Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:1 (0:0) Góly: 61. Halenár, 82. Slovák – 67. Ľ. Guldan, ŽK: 34. Slovák, 48. Breznaník, 61. Halenár, 85. Bagayoko – 49. Šourek, 83. Ľ. Guldan, ČK: 90.+ Slovák (Slovan) po druhej ŽK – 51. Šourek (Žilina) po druhej ŽK, rozhodovali: Vlk – Balko, Hrčka, 3305 divákov

Zostavy: Slovan: Putnocký – P. Petráš (80. Valachovič), Dobrotka, Dosoudil, Breznaník (74. Bagayoko) – Saláta – Ivana (46. Masaryk), J. Kozák ml., Slovák – Halenár – Sylvestr Žilina: Dúbravka – Adauto, Piaček, Šourek, Leitner – Pečalka – D. Kobylík (62. Rilke), Jež, Bello (54. Ľ. Guldan), Patrik Mráz (64. Vyskočil) – Lietava