Jozef Legéň Iné športy

Skvelý Sagan opäť zvíťazil, v špurte nedal súperom šancu!

Slovenský cyklista vyhral na pretekoch Okolo Alberty po prológu aj úvodnú etapu a patrí mu žltý dres lídra. Stredajší triumf bol pre Sagana 20. v tomto roku.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý Sagan opäť zvíťazil, v špurte nedal súperom šancu!
Zdroj: Webnoviny.sk

Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol dvadsiate víťazstvo v sezóne 2013, keď triumfoval v 1. etape zo Strathcona County do Camrose (158,1 km) na pretekoch Okolo Alberty.

Dvadsaťtriročný jazdec tímu Cannondale prvenstvom potvrdil žltý dres lídra, ktorý si vybojoval v utorkovom prológu. V hromadnom špurte pelotónu triumfoval Sagan pred Američanom Ericom Youngom a Holanďanom Morenom Hoflandom.

Momentálna dvojka svetového rebríčka Sagan má v celkovom poradí náskok 13 sekúnd pred Austrálčanom Rohanom Dennisom, tretí Tobias Ludvigsson zaostáva o 14 sekúnd. Na 4. mieste je víťaz Tour de France 2011 Cadel Evans z Austrálie.

Etapu ovplyvnil dlhý únik štvorice jazdcov. Jeremy Vennell, Marc Goos, Jeremy Powers a Williamm Clarke unikli približne 30 km po štarte. Štvorica si vypracovala maximálne dvojminútový náskok. Čelo pelotónu kontrolovali tímy Cannondale a Garmin.

Únik sa skončil 5 km pred cieľom, potom to ešte skúšal individuálne Ryder Hesjedal. V závere ako prvý nastúpil Eric Young, jeho útok však prišiel priskoro a Sagan ho napokon bez problémov prešprintoval.