Jozef Legéň Iné športy

Sagan víťazom bodovacej súťaže: Vo svetovom rebríčku je druhým najlepším

V poslednej etape Okolo Švajčiarska skončil Peter Sagan na dvadsiatom mieste. V rebríčku UCI je druhý. Najlepším cyklistom je Fabian Cancellara, v rebríčku krajín je Slovensko na desiatom mieste.

Ilustračný obrázok k článku Sagan víťazom bodovacej súťaže: Vo svetovom rebríčku je druhým najlepším

Slovenský cyklista Peter Sagan sa posunul v najnovšom vydaní rebríčka UCI po pretekoch Okolo Švajčiarska o jednu priečku vyššie na 2. pozíciu.

Zo Slovákov sa v poslednej nedeľňajšej etape lepšie darilo Petrovi Velitsovi (Omega Pharma – Quick-Step), ktorý obsadil 13. miesto. O sedem miest nižšie sa umiestnil Peter Sagan (Cannondale), zo Švajčiarska si však odniesol dres pre víťaza bodovacej súťaže.

Sagan si vybojoval za umiestnenia v etapách pod Alpami 17 bodov a v renkingu predstihol Taliana Vincenza Nibaliho. Lídrom je naďalej Švajčiar Fabian Cancellara, ktorý vedie pred slovenskou jednotkou o 22 bodov. Víťaz Okolo Švajčiarska Rui Alberto Faria da Costa z Portugalska sa posunul na záver najlepšej desiatky.

V rebríčku krajín je Slovensko na desiatom mieste s 339 bodmi. Okrem Petra Sagana sa nachádza v renkingu aj Peter Velits, ktorý má na svojom konte desať bodov a medzi jednotlivcami je v úvode druhej stovky na 101. priečke. V hodnotení krajín vedie naďalej Španielsko pred Kolumbiou a Talianskom. Medzi tímami dominuje Sky.