Aktualizované Iné športy

Rajecký maratón pozná svojich víťazov: FOTO z výnimočného ročníka

Rajec a jeho okolie sa naplnilo tisíckami návštevníkov, ktorí si prišli vychutnať Rajecký maratón. Ako to tento rok na podujatí vyzeralo?

Ilustračný obrázok k článku Rajecký maratón pozná svojich víťazov: FOTO z výnimočného ročníka
100
Zdroj: dominika & janko vanák

Rajecký maratón napísal v sobotu 12. augusta už svoju 34. kapitolu, no tento ročník bol výnimočný, o čo sa postaralo viacero noviniek. Tou prvou a najväčšou bola úplná odstávka cesty Rajec – Čičmany pre všetky motorové vozidlá. Podujatie totiž stále rastie a tento krok bol z hľadiska bezpečnosti pretekárov nevyhnutným, na čo Maratón klub Rajec ako organizátor dbá.

Rajec tento rok hostil skutočnú bežeckú elitu. V poradí 11. Rajecký polmaratón bol totiž po rozhodnutí Slovenského atletického zväzu zároveň majstrovstvami Slovenska v polmaratóne, čo pritiahlo slovenské bežecké esá, ktoré si to rozdali v boji o majstrovský titul. Okrem maratónu a polmaratónu sa súťažilo aj v ďalších atraktívnych disciplínach ako inline polmaratón a hobby behy ulicami mesta. Navyše ďalšou novinkou bola polmaratónska štafeta, v ktorej 2 až 4-členné tímy si zabehli krásnu trasu polmaratónu Rajec – Rajecká Lesná, čím si aj oni užili pocit bežať v Rajci.

V tomto roku Rajecký maratón lámal rekordy. Na trať sa postavilo spolu až 922 pretekárov z viacerých krajín. Z toho v cieli skončilo 915 bežcov.

Všetci účastníci si vychutnali neopakovateľnú atmosféru tohto podujatia spojenú s jarmokom a bohatým sprievodným programom. Ako to na 34. ročníku Rajeckého maratónu vyzeralo, to si môžete pozrieť vo fotogalérii.