Adela Fruckova
Rôzne
Parlamentné voľby sa blížia a na svete je už dôležitý rozpis: Kto kde v Žiline bude voliť?
V sobotu 5. marca sa budú konať parlamentné voľby. Mesto Žilina už určilo volebné okrsky a volebné miestnosti, v ktorých sa bude voliť. Pozrite si rozpis ulíc jednotlivých volebných okrskov.
*Číslo okrsku** | Názov ulice | Volebná miestnosť | |
---|---|---|---|
1. | Žilina | Mestský úrad Staré mesto Žilina, Námestie obetí komunizmu 1 | |
2. | Bottova, Burianova medzierka, Dolný Val, Farská ulička, Hodžova, Horný Val, J. M. Gerométu, Jána Reka, Jezuitská, Jozefa Vuruma, Makovického, Mariánske námestie, Mydlárska, Na bráne, Na priekope, Námestie Andreja Hlinku, Námestie obetí komunizmu, Pernikárska, Pivovarská, Predmestská, Radničná, Republiky, Sad na Studničkách, Sirotárska, Sirotárska, Štúrova, Vojtecha Spaniola | Mestský úrad Staré mesto Žilina, Námestie obetí komunizmu 1 | |
3. | 1. mája, Daniela Dlabača, Jána Milca, KUkučínova, M. R. Štefánika , Moyzesova, Nám. gen. M.R. Štefánika, Národná, P.O. Hviezdoslava, Sad SNP, Vojtecha Tvrdého | Mestský úrad Staré mesto Žilina, Námestie obetí komunizmu 1 | |
4. | J. Milca, M.R. Štefánika, Moyzesova, Na stave, Na závaží, P.O. Hviezdoslava, Revolučná, Rybníky | Spojená škola kráľovnej pokoja (Staré mesto), Na Závaží 2 | |
5. | Hlboká cesta, Janka Kráľa, Košická, Pltnícka, Pod Hôrkou, Predmestská, Pri celulózke | Spojená škola kráľovnej pokoja (Staré mesto), Na Závaží 2 | |
6. | Bratislavská, Czambelova, Gazdova, Kragujevská, Kysucká, Na Sihoti, Na strelnici, Oceliarska, Radlinského, Sasinkova, Športová, Štefana Furdeka, Uhoľná | Základná škola Hollého EP (Staré mesto), Hollého 66 | |
7. | A. Kmeťa, Framborská, Fraňa Mráza, Hollého, J. M. Hurbana, Jánošíkova, Kálov, Šoltésovej | Základná škola Hollého EP (Staré mesto), Hollého 66 | |
8. | Daniela Karmana, Dolné rudiny, Fudora Ruppeldta, Legionárska, Martina Rázusa, Murgašova, Na Šefranici, Námestie Žilinskej synody, Pavla Mudroňa, Priemyselná, Stárkova, Tichá, Tolstého | Obchodná akadémia VO (Staré mesto, Veľká Okružná 32) | |
9. | Ambra Pietra, Daxnerova, Halašova, Hálkova, Jána Kalinčiaka, Jesenského, Juraja Slotu, Klemensova, Kollárova, Kuzmányho, Nám. požiarnikov, Orolská, Vajanského, Veľká okružná | Obchodná akadémia VO (Staré mesto, Veľká Okružná 32) | |
10. | J. C. Hronského, J. Fándlyho, Komenského, Palárikova, Romualda Zaymusa, Roviankova | Cirkevná základná škola Romualda Zaymusa (Staré mesto, Romualda Zaymusa 3) | |
11. | A. Bernoláka, Veľká okružná | Cirkevná základná škola Romualda Zaymusa (Staré mesto, Romualda Zaymusa 3) | |
12. | A. Bernoláka | Stredná odborná škola elektrotechnická (Hliny, Komenského 50) | |
13. | Čajakova, Komenského, Puškinova, Tomáša Ružičku | Stredná odborná škola elektrotechnická (Hliny, Komenského 50) | |
14. | Daxnerova, Lichardova | Základná škola Lichardova (Hliny, Lichardova 24) | |
15. | Rajecká, Suvorovova, Závodská cesta | Základná škola Lichardova (Hliny, Lichardova 24) | |
16. | Bytčická, Jarná, Kamenná, Pri Rajčianke, Rajecká, Severná, Škultétyho, Žitná | Základná škola Jarná (Hliny, Jarná 20) | |
17. | Gabajova, Saleziánska | Základná škola Jarná (Hliny, Jarná 20) | |
18. | Hlinská, | Základná škola Vendelína Javorku (Hliny, Vendelína Javorku 32) | |
19. | Hečkova, Ružová | Hliny, Vendelína Javorku 32 | |
20. | A. Rudnaya, A. Remeša, A. Petrovského, B. Martinského, Čulenova, Festivalová, G. Povalu, J. Kovalíka, J. Sklenára, J. Papánka, J. Sklenára, Kraskova, Majochova, M. Urbana, Nešporova, Poľná, Stavbárska, Tajovského, V. Javorku | Hliny, Vendelína Javorku 32 | |
21. | A. Rudnaya, Bayzova, Bezručova, Kvetná, Ladiverova | Súkromná základná škola (Bôrik), Oravská 11 | |
22. | Bayzova, Oravská | Súkromná základná škola (Bôrik), Oravská 11 | |
23. | A. Žarnova, Bôricka cesta, Cesta k Paľovej búde, Gabčíkova, J. Silana, Koceľova, Lipová, Mojmírova, Na Malý Diel, Na Veľký Diel, Ovsená, Pod hájom, Pribinova, Rastislavova, R. Dilonga, Slavomírova, Svätoplukova, Tajovského, Tulipánová, Univerzitná, Veľkomoravská, Za plavárňou | Stredná odborná škola stavebná (Bôrik, Tulipánová 2) | |
24. | Borová 1–24 | Základná škola s Materskou školou Gaštanova (Solinky), Gaštanova 56 | |
25. | Borová 25– 45 | Základná škola s Materskou školou Gaštanova (Solinky), Gaštanova 56 | |
26. | Gaštanová 1–28 | Základná škola s Materskou školou Gaštanova (Solinky), Gaštanova 56 | |
27. | Gaštanová 29–56 | Základná škola s Materskou školou Gaštanova (Solinky), Gaštanova 56 | |
28. | Javorová, Smreková, 1–9 | Základná škola s Materskou školou Gaštanova (Solinky), Gaštanova 56 | |
29. | Smreková 10–39 | Základná škola s Materskou školou Gaštanova (Solinky), Gaštanova 56 | |
30. | Limbová | Základná škola Limbová (Solinky, Limbová 30) | |
31. | Dubová | Základná škola Limbová (Solinky, Limbová 30) | |
32. | Platanová | Základná škola Limbová (Solinky, Limbová 30) | |
33. | Jaseňová 1–19 | Základná škola Limbová (Solinky, Limbová 30) | |
34. | Jaseňová 20–46 | Základná škola Limbová (Solinky, Limbová 30) | |
35. | J. Tombora, Kopanice, M. Šinského, Osiková, Pod hliniskom, Prielohy, Záhreby, Zadný Dielec | Základná škola Limbová (Solinky, Limbová 30) | |
36. | Astrová, Černovská, Ď. Langsfelda, Krátka, Lombardiniho, S. Bystríka, Sv. Gorazda | Základná škola s MŠ Sv. Gorazda, (Vlčince, Sv. Gorazda 1) | |
37. | E. Nécseya, Nám. Ľudovíta Fullu | Základná škola s MŠ Sv. Gorazda, (Vlčince, Sv. Gorazda 1) | |
38. | J. Vojtaššáka, K. Kmeťku, Nám. Jána Pavla 2., Poštová | Základná škola s MŠ Sv. Gorazda, (Vlčince, Sv. Gorazda 1) | |
39. | Bulharská, Pittsburgská | Gymnázium Varšavská (Vlčince, Varšavská 1) | |
40. | Moskovská, Tulská | Gymnázium Varšavská (Vlčince, Varšavská 1) | |
41. | Nám. J. Borodáča, Nanterská, Obchodná | Gymnázium Varšavská (Vlčince, Varšavská 1) | |
42. | B. S. Timravy | Gymnázium Varšavská (Vlčince, Varšavská 1) | |
43. | Dobšinského | Gymnázium Varšavská (Vlčince, Varšavská 1) | |
44. | Ľubľanská, M. Slovenskej, Obežná, Ústecká, Varšavská | Gymnázium Varšavská (Vlčince, Varšavská 1) | |
45. | Berlínska, T. Vansovej, Záborského | Gymnázium Varšavská (Vlčince, Varšavská 1) | |
46. | Gemerská, Martinská | ZŠ Martinská, (Vlčince, Martinská 20) | |
47. | Zvolenská | ZŠ Martinská, (Vlčince, Martinská 20) | |
48. | Kubínska, Levočská, Popradská, Prešovská | ZŠ Martinská, (Vlčince, Martinská 20) | |
49. | Nitrianska, Piešťanská, Trenčianska | ZŠ Martinská, (Vlčince, Martinská 20) | |
50. | Trnavská | ZŠ Karpatská, (Vlčince, Karpatská 11) | |
51. | Fatranská | ZŠ Karpatská, (Vlčince, Karpatská 11) | |
52. | Gerlachovská, Minčolská, Polomská | ZŠ Karpatská, (Vlčince, Karpatská 11) | |
53. | Karpatská 1–15, Pod univerzitou, Poddielna, Tatranská, Vysokoškolákov | ZŠ Karpatská, (Vlčince, Karpatská 11) | |
54. | Karpatská 6–10 | Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb ŽA (Vlčince, Karpatská 6) | |
55. | Bagarova, Brezová, Jašíkova, Jazmínová, Majerská, M. Nigriniho, Mládeže, Nábrežná, Osloboditeľov, Rosinská, Vážska | Dopravná akadémia Rosinská (Rosinky, Rosinská 2) | |
56. | Dadanova, Petzvalova 45– 77 | ZŠ námestie mladosti, (Hájik, Nám. mladosti 1) | |
57. | J. Hronca, Petzvalova 1– 43ABC | ZŠ námestie mladosti, (Hájik, Nám. mladosti 1) | |
58. | Baničova | ZŠ námestie mladosti, (Hájik, Nám. mladosti 1) | |
59. | Kempelenova, Korzo, Segnerova, Terasy | ZŠ námestie mladosti, (Hájik, Nám. mladosti 1) | |
60. | Jedlíkova, Stodolova | ZŠ námestie mladosti, (Hájik, Nám. mladosti 1) | |
61. | E. Fila, M. Bela, Makovíniho | ZŠ námestie mladosti, (Hájik, Nám. mladosti 1) | |
62. | Do Stošky, Jabloňová, Jedľová, Lesná, Mikuláša Dohnányho, Nezvalova, Oslobodenia, Osvety | ZŠ s MŠ Do Stošky (Bánová, Do Stošky 8) | |
63. | Bláhova, Družstevná, J. Čajdu, K Cintorínu, Malinová, Mesačná, Nám. sv. J. Bosca, Riečna, Záhradnícka | ZŠ s MŠ Do Stošky (Bánová, Do Stošky 8) | |
64. | Bordová, Cesta k vodojemu, Cesta na záhumnie, Červená, Do Medzilužia, Do parku, Dolná, Hore vŕškom, Horná, K múzeu, Ku zvonici, Lúčna, Modrá, Na starej hradskej, Okrová, Slnečná, Topoľová, Záhradná, Zámocká, Závoz, Zelená | ZŠ Slovenských dobrovoľníkov (Budatín, Slovenských dobrovoľníkov 7) | |
65. | Azúrová, Béžová, Biela, Blankytná, Energetikov, Fialová, Hnedá, Karmínová, Letná, Na lány, Nám. hrdinov, Purpurová, Radová, Sivá, Slovenských dobrovoľníkov, Železničná, Žltá | ZŠ Slovenských dobrovoľníkov (Budatín, Slovenských dobrovoľníkov 7) | |
66. | Ametystová, A. Bielika, Banícka, Berylová, Bystrická, Dlhá, Granátová, Jantárová, Pažitie, Rubínová, Smaragdová, Tehelná | KD Bytčica, Dlhá 1 | |
67. | Hattalova, Hlavná, Chalupkova, Liesková, Lipovecká, Matuškova, Na stanicu, Na Záchrastí, Orgovánová, Pod Dielce, Školský dvor, Štaffenovský dvor, Štrková, Za kostolom, Záchrastie | KD Bytčica, Dlhá 1 | |
68. | Brodnianská, Brodno, Cezpoľná, Kapustná, Ku krížu, Ku studienke, Na Tobolky, Nadskaličná, Orčiešová, Podskaličná, Sadová, Za kaštieľom, Zábrežná, Záhrbie, Záhumenská, Zaroháčovská | ZŠ s MŠ Brodno, Brodno 110 | |
69. | Belicová, Hlavátková, Hyrovská, Jalovcová, Kapria, Karasová, Rieňová, Lipňová, Mojšová Lúčka, Ostriežová, Pstruhová, Stará Mojšová Lúčka, Sumčia, Šťuková, Úhoria | ZŠ (Mojšová Lúčka, Rybné nám. 1) | |
70. | Alexyho, Bytčianska, Čerešňová, Egrešová, Fialková, Galovičova, Hlavná cesta, Horská, Hroznová, Medzierka, Morušová, Mýtna, Na Hôrke, Na Majerisku, Nižedvorská, Nová, Pod Laščeky, Pod Skalkou, Pomocná, Požiarnická, Pri Kysuci, Študentská, Višňová, Vysoká, Závozská, Zúbekova | MŠ Študentská (Považský Chlmec, Študentská 15) | |
71. | Agátová, Bukovinská, Dedinská, Hričovská, Pri rieke, Priehradná, Prieložná, Rajčianska | MŠ Dedinská (Strážov, Dedinská 1) | |
72. | Cintorínska, Do Brezičia, Do Brezníka, Do Stávku, Dunajská, Horná Trnovská, Hornádska, Chotárna, Klimovské, | , Mogočovská, Na Bárek, Ohradská, Ondavská, Ovocinárska, Pod Grendel, Skotňa, Šenkárovská, Trnovská medzierka | KD Trnové, Dolná Trnovská 5 |
73. | Do Mažiarca, Do Rovní, Dolná Trnovská, Hanušáková, Hronská, Ipeľská, Laborecká, Na kopci, Na Rovniach, Nový Domov, Okrajová, Potoky, Rakové, Šibeničná, Za potokom | KD Trnové, Dolná Trnovská 5 | |
74. | Boncova, Ďatlia, Drozdia, Holubia, Jastrabia, K Rochovici, Labutia, Stehlíčia, Stračia, Vrania, Vranie | KD Vranie, Vrania 1 | |
75. | Druhá, Kolmá, Ku škôlke, Malá, Na dolinu, Oblúková, Piata, Pod bukovinou, Pod majerom, Prvá, Pustá, Richtárska, Spojná, Štvrtá, Tretia, Údolná, Zádubanská, Zádubnie, Zástranská | MŠ. Zádubnie, Zádubnie 196 | |
76. | Belajov dvor, Brodňanov dvor, Do Magúr, Do toboliny, Hore humnami, J. Mičicu, Jaššov dvor, Kostolná, Kožov dvor, Kubov dvor, Kultúrna, Medzi plotmi, Na chotári, Na skotni, Na Straník, Na vráta, Ondráškov dvor, Pod cintorínom, Stará dedina, Škorvánkov dvor, Zástranie | KD Zástranie, Kultúrna 24 | |
77. | 9. mája, bočná, Cesta na štadión, F. Urbánka, Krížna, Kvačalova, Matúša Kavca, Mostová, Ná Zápletí, Nábrežie Rajčianky, Pekná, Pietna, Pod jarkom, Pod vinicou, Potočná, S. Timona, Strážovská, Školská, Západná | ZŠ s MŠ Školská (Závodie, Školská 49) | |
78. | B. Nemcovej, Benku, Drieňová, Gogoľova, Hôrecká cesta, J. Závodského, Mládežnícka, Orlík, Pod hradiskom, Pod sadom, Prúty, Roľnícka, V. Ottmayera | ZŠ s MŠ Školská Závodie, Školská 49 | |
79. | Kortinská, Na cintorín, Na Slini, Na Stráni, Pod Dúbravkou, Pod záhradkou, Skotňová, Žilinská Lehota | KD Žilinská Lehota, Žilinská Lehota 76 |