Iveta Hrabovská Futbal

Napínavý duel s víťazným koncom: Žilina zdolala Izrael!

Úradujúci slovenský futbalový šampión MŠK Žilina zvíťazil v utorňajšom prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov 2012/2013 nad izraelským tímom Hapoel Ironi Kirjat Šmona najtesnejším rozdielom 1:0.

O jediný gól duelu na štadióne pod Dubňom sa postaral v 82. min stopér Jozef Piaček, tesne predtým nepremenil pokutový kop domáci obranca Ricardu Nunes.

[color=#0000ff]­Odvetné stretnutie je na programe v utorok 24. júla v Izraeli.[/color]

I. polčas[/size][/co­lor]

V prvom zápase druhého predkola LM pod Dubňom oba tímy vynechali úvodné spoznávanie sa a začali ofenzívne.

Už v 4. min vysunul domáci kapitán Barčík v šetnástke Ceesaya a izraelský brankár Amos musel prvýkrát zasahovať.

V 10. min po Nunesovom rohu hlavičkoval zblízka stopér Piaček a Amos len reflexívne vyrazil. Po ďalšom rohovom kope z opačnej strany nastrelil Piaček brvno. Izraelčania mali prvú väčšiu šancu v 12. min, keď po dlhom centri hlavičkoval Abuhazira, ale aj domáci brankár predviedol pohotový zákrok.

Ten istý hráč hostí nebezpečne vystrelil o minútu neskôr spoza šestnástky a Dúbravka musel opäť vyrážať loptu pred seba. Po tejto akcii prevzali hostia iniciatívu a na niekoľko minút zatlačili Žilinčanov pred ich bránku.

V 21. min po rohovom kope takmer otvoril skóre Abuhazira, ktorého strela letela tesne vedľa ľavej žrde. „Šošoni“ však tento tlak ustáli a vyrovnali hru. V 25. min už boli pred súperovou bránkou, Barčík poslal asi z 20 metrov exportnú strelu, ktorej chýbali len centimetre. Desať minút pred prestávkou mali veľkú šancu hostia, po Badašovej prihrávke strieľal Solari a Dúbravka opäť podržal svoj tím.

II. polčas[/size][/co­lor]

V 48. min, hlavičkoval po Barčíkovom centri portugalský útočník Guima, ale ani jemu sa nepodarilo prekonať brankára Amosa. Hráči Šmony skúšali šťastie z väčších vzdialeností, ale väčšinou nepresne.

Obrovskú šancu mali v 58. min, keď po rohovom kope Dúbravka vyrazil loptu a stopér Tzedek trafil zblízka brvno odkrytej žilinskej bránky. V 67. min spálili čistú gólovú príležitosť domáci. Najprv Majtán vystrelil spoza šestnástky, Amos loptu vyrazil, nabiehajúci Ceesay však namiesto do bránky napálil do padajúceho brankára Šmony.

V 80. min po faule v šestnástke na prenikajúceho Dezu nariadil španielsky rozhodca pokutový kop, brankár hostí však Nunesovu strelu vyrazil. Žilinčania sa predsa len dočkali gólu po nasledujúcom rohovom kope, keď presne trafil stopér Piaček a zabezpečil pre svoj tím dobrú pozíciu pred odvetou v Izraeli.

[blockquote]Zos­tavy: Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Leitner, Ricardo Nunes – Pečovský – Barčík (90.+ S. Angelovič), Šulek, Pich – M. Ceesay (70. Deza), Azevedo Guima (58. T. Majtán) Kirjat Šmona: Gabai, Hassarmi, Tzedek, Dušan Matovič – Gerzicich – Solari (90.+ Mresat), Rochet, Taševski (83. Gazal) – Badaš (77. Abed), Abuhazira[/bloc­kquote]