Žilina si proti Skalici horší úvod ani nemohla predstaviť, už za 11 sekúnd otvoril skóre hosťujúci Obdržálek. I keď sa hra vlkov v prostrednej tretine oveľa zlepšila, nakoniec nezískali ani bod a prehrali proti Skalici 5:7.

Ilustračný obrázok k článku Pod Dubňom videli diváci strelecké hody: V dramatickom závere chýbali vlkom sily
Zdroj: Webnoviny.sk

MsHK DOXXbet Žilina – HK 36 Skalica 5:7 (1:2, 2:2, 2:3)

Góly: 3. Tomas (Leško, Buc), 26. Drevenák (T. Varga, Marek Slovák), 26. Kalla (M. Valášek, M. Šterbák), 53. M. Valášek (Kalla), 60. Marek Slovák (T. Varga, Ostrčil) – 1. Obdržálek (R. Školiak, Kuľha), 11. Kropáč, 34. Kuľha (Vyrůbalík), 36. Obdržálek (Kropáč, R. Školiak), 46. Kuľha (R. Školiak, Obdržálek), 59. Kuľha (Kropáč, M. Lipovský), 59. Preisinger. Rozhodovali: Lauff – R. Gavalier, Smerek, vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Martin Chovan (Žilina) 10 + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:2, 1007 divákov

Žilina: Koutský – Leško, Dlouhý, Martin Chovan, Rúfus, M. Šterbák, Ostrčil, Bajaník, Jaroslav Niník – Buc, Klouda, Tomas – Drevenák, Marek Slovák, T. Varga – Piják, Valášek, Kalla – A. Čavrk, Jarab, Schroner

Skalica: M. Lipovský – L. Kozák, Vyrůbalík, Mikéska, Krejčiřík, Michal Srnec, Šohajda – Kuľha, R. Školiak, Obdržálek – Kropáč, Stieler, Preisinger – Šátek, B. Mráz, Kutálek – M. Sloboda, B. Jankovič

Prvý gól za 11 sekúnd hry

Úvod zápasu bol jasným odzrkadlením doterajších výkonov Žiliny. Už po jedenástich sekundách otvoril skóre Obdržálek, ktorý prenikol do pásma a strelou spomedzi kruhov trafil pomedzi Koutského betóny. Domáci sa však nezlomili a už v 3. minúte vyrovnával Tomas, ktorého nie príliš nebezpečný bekhendový pokus skončil za prekvapeným Lipovským. V polovici tretiny išli Skaličania znovu do vedenia, keď Koutského prekonal zblízka Kropáč. Odpovedať mohol v 13. minúte v prečíslení dvoch proti jednému Marek Slovák, ale po prihrávke Valášeka namieril len do hosťujúceho brankára.

Vlci sa prebudili

Do prostrednej časti hry vstúpili domáci o poznanie aktívnejšie. Dve početné výhody síce ešte nevyužili, ale bezprostredne po ich skončení dokázali v priebehu tridsiatich sekúnd výsledok otočiť. Najskôr po Vargovom prieniku prestrelil Lipovského spomedzi kruhov Drevenák, aby sa o malú chvíľu z takmer identickej pozície presadil aj Kalla. V 28. minúte mohol zvýšiť vedenie Žilina na rozdiel dvoch gólov Valášek, ale z nariadeného trestného strieľania zakončil len do betónov súperovho gólmana. Hostia kontrovali v druhej polovici duelu, keď potrestali dve vylúčenia domáceho Tomasa. Najskôr od modrej Kuľha vymietol pravý horný roh Koutského brány, o 91 sekúnd neskôr sa druhýkrát v stretnutí presadil Obdržálek.

Powerplay…

V tretej tretine mohli domáci inkasovať vo vlastnej presilovej hre. Po chybe Šterbáka unikol Kutálek, ale Koutský jeho blafák zneškodnil. O pár sekúnd na to žilinská obrana chybila opäť a po presnej kolmici Školiaka nemal Kuľha problém trafiť odkrytú bránu. Skaličania kontrolovali priebeh duelu, ale v 53. minúte vrátil domácich do hry bezprostredne po vhadzovaní Valášek. Lenže namiesto toho, aby v presilovej hre vyrovnali, unikol Kropáč, našiel Kuľhu a ten zavŕšil hetrik. Domáci sa vo zvyšku presilovky pokúšali ešte o powerplay, v ktorom Preisinger do prázdnej brány zvýšil na rozdiel troch gólov. Definitívnu podobu výsledku stanovil domáci Marek Slovák, ktorý trinásť sekúnd pred sirénou upravil na konečných 5:7.

Hlasy trénerov:

Róbert Kaláber, tréner Žiliny: „Začali sme veľmi zle a dostali sme rýchly gól. Napriek tomu, že sme chceli čakať na chybu súpera, opak bol pravdou. V prostrednej časti sme stav otočili, ale po našej nedisciplinovanosti sme opäť prehrávali. V poslednej tretine sme sa snažili s výsledkom niečo urobiť, ale znovu sme urobili individuálnu chybu. Chalanom chýbajú sily, máme problémy s hernou a osobnou disciplínou. Takto sa ťažko vyhrávajú zápasy.“

Andrej Výboh, tréner Skalice: „Do Žiliny sme cestovali s malou dušičkou, lebo k zraneným obrancom nám pribudli ďalší hráči, ktorí nemohli štartovať kvôli viróze. Museli sme vytiahnuť mladých bekov z juniorky. Zápas sme začali rýchlym gólom a celá tretina bola v našej réžii. Potom sme si to skomplikovali, ale v dvoch presilových hrách sme opäť výsledok otočili. Počet gólov, ktorý sme napokon dali, bol uspokojivý. Súper nebol jednoduchý, hral dobre v prechode do pásma a mal množstvo nebezpečných príležitosti, ale naši hráči duel takticky zvládli.“