Jozef Legéň Hokej

MS v hokeji 2013: Slovensko má stále šancu na postup!

Po prehre s Ruskom vyzerala naša postupová situácia beznádejne. Francúzi však prekvapivo prehrali s Lotyšmi čím sa naše šance na postup zvýšili.

Ilustračný obrázok k článku MS v hokeji 2013: Slovensko má stále šancu na postup!

Ak sa slovenským hokejistom podarí dnes v zápase zvíťaziť nad tímom USA, postúpia do štvrťfinále bez ohľadu na ďalšie výsledky zápasov v helsinskej skupine. Slovákom môže za určitých predpokladov stačiť aj výhra po predĺžení, no to by Nemecko nesmelo vyhrať nad Francúzskom po 60 minútach.

Paradoxne môžeme postúpiť aj v prípade našej prehry s USA po predĺžení. Ale to iba v prípade, ak by Francúzi zvíťazili nad Nemcami po predĺžení. Slovensko, Francúzsko aj Nemecko by mali zhodne po 8 bodov, avšak Slovensko by skončilo na štvrtej postupovej priečke. Náš priam existenčný zápas odohráme dnes o 11:15.