Krajský súd vymeral Žilinčanovi Jánovi S. štvormesačný podmienečný trest

Súd rozhodol. Za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky dostal Ján trest odňatia slobody štyri mesiace s podmienečným odkladom.

Ilustračný obrázok k článku Krajský súd vymeral Žilinčanovi Jánovi S. štvormesačný podmienečný trest
Zdroj: TASR

Krajský súd (KS) v Žiline dnes vymeral Žilinčanovi Jánovi S. za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky trest odňatia slobody štyri mesiace s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu 24 mesiacov.

Súd rozhodol

Podľa hovorcu KS v Žiline Jozefa Michňu zrušil súd rozsudok Okresného súdu (OS) v Žiline v časti o výroku o peňažnom treste a trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlo vo výmere šesť rokov považoval za primeraný. Žilinský okresný súd uložil v novembri 2016 Jánovi S. peňažný trest 6000 eur s náhradným trestom odňatia slobody šesť mesiacov. Zároveň mu uložil aj trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlo.

Obhajca Jána S. Pavol Kuric po pojednávaní uviedol, že rozsudok zobrali na vedomie a na ďalších krokoch sa dohodnú s klientom. Hovorca Krajskej prokuratúry (KP) v Žiline Milan Cisarik pripomenul, že súd uložil obžalovanému prísnejší trest na základe odvolania prokurátora.

,,Myslím si, že toto je dobrá správa pre všetkých vodičov v Žiline a okolí, že môžu bezpečne jazdiť a nebudú ohrození touto osobou. Prokuratúra navrhovala uloženie prísnejšieho trestu, ale s uloženým trestom je spokojná. Najmä vzhľadom na to, že ide o kombináciu trestu zákazu činnosti, ako aj podmienečného trestu odňatia slobody," povedal Cisarik.

Dychovú skúšku odmietol

Jána S. obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky po tom, čo 18. januára 2016, na ceste prvej triedy v smere z Lietavskej Lúčky do Porúbky v okrese Žilina, narazil s Porsche Cayenne do pred ním idúceho Audi A6, ktoré narazilo do Suzuki SX4. ,,Po dopravnej nehode vodiča Audi jednorazovo ošetrili, ostatné osoby zranenia neutrpeli. U vodičov Audi a Suzuki alkohol vykonanými dychovými skúškami nezistili," uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík.

Po dopravnej nehode sa Ján S. odmietol podrobiť dychovej skúške na alkohol aj lekárskemu vyšetreniu odberom a vyšetrením krvi alebo iného biologického materiálu, či nie je ovplyvnený návykovou látkou.

,,Policajti mu obmedzili osobnú slobodu a na mieste zadržali vodičský preukaz," doplnil krajský policajný hovorca. Sudkyňa OS v Žiline pre prípravné konanie prepustila 20. januára 2016 Jána S. na slobodu. Krajský súd v Žiline 26. januára 2016 nezistil zákonné dôvody na jeho vzatie do väzby a zamietol sťažnosť prokurátora.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame