František Varga Hokej

Košice doma zvíťazili

Po nepresvedčivých výkonoch prišlo príjemné prekvapenie.....

HC Košice – MsHK DOXXbet Žilina 6:0 (2:0, 1:0, 3:0) Góly: 8. Jenčík (J. Tabaček), 18. P. Bartoš (S. Gron, M. Ščerbák), 40. Kristek (Deyl), 43. Andrašovský (Kristek), 49. Marcel Haščák, 60. P. Bartoš (S. Gron, Tomík) Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország – Korba, Smrek, 5079 divákov

Košice: J. Hudáček – Homer, J. Tabaček, M. Grman, M. Šterbák, Šeda, Deyl, Slimák, Huba – Vorel, Jenčík, Michel Miklík – P. Bartoš, S. Gron, Tomík – Andrašovský, Kristek, Marcel Haščák – Pašek, Frolík, Hričina Žilina: Lipovský – Kolarz, Nádašdi, Milovanovič, Pozník, Krčula, Rúfus, Ďurkech, Dlouhý – J. Kopecký, Klouda, M. Kokavec – Petruška, Palovčík, Stupka – Hájnik, M. Horský, Valášek – Kubiš, Linet, Smotrila

V premiére sa pred viac ako 5000 divákmi predstavil majstrovský tím HC Košice v Steel aréne. Úvodné buly však bolo iné ako zvyčajne, pretože ho vhodil maskot MS 2011 Gooly, ktorý sa predstavil prvýkrát na Slovensku. Na prekvapenie úvod zápasu patril Žilinčanom, ktorí v úvodnej minúte trikrát vyskúšali pozornosť domáceho brankára Hudáčka. Prvá vážnejšia strela Košičanov v podaní Jenčíka sa skončila v sieti súpera. Aj v ďalších minútach sa snažili hostia ohrozovať Hudáčka, ale v 18. min sa z gólu, ktorý vsietil Bartoš, opäť tešili „východniari.“ V druhej tretine sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Hostia sa v 36. min Hájnikom mohli radovať z gólu, no nestalo sa tak. Naopak tesne pred odchodom do kabín sa gólovo predstavila nová akvizícia v drese Košíc Kristek – 3:0. Aj v treťom dejstve bol strelecky úspešný majstrovský tím. V 43. min zaznamenal gól Andrašovský a v 49. min Marcel Haščák – 5:0. V 51. min hrali Košičania 70 sekúnd presilovku piatich proti trom, no v nej boli strelecky bezzubí. Až osem sekúnd pred sirénou stanovil konečný výsledok Bartoš svojím druhým gólom v stretnutí. Žilinčanom nemožno uprieť snahu, počas celého zápasu však nenašli recept na prekonanie brankára Hudáčka.

Pavol Zubek (asistent trénera Košíc): „Hral sa slušný extraligový duel. V úvodnej tretine nás podržal brankár Hudáček, ale od gólmana jeho kvalít sa to aj očakáva. Dobre nám vychádzala aj hra v defenzíve a keď sme sa upokojili, na našich hokejkách bolo viac pohody.“ Anton Tomko (tréner Žiliny): „Mali sme mimoriadne dobrý vstup. V úvodných 20 minútach sme tvrdili muziku. Gólman domácich však chytil minimálne štyri góly. Košice z minima vyťažili maximum. Po treťom góle bol prakticky o stretnutí rozhodnuté. Škoda, že sme nešli do gólového vedenia, zápas by sa vyvíjal iným smerom.“