Jozef Legéň Iné športy

Kobylky vo finále: V prvých zápasoch dostali príučku

Po prvých dvoch finálových zápasoch extraligy vo florbale, musia byť florbalisti Grasshoppers Žilina sklamaní. Na zápasy prehrávajú s 1. FBC Trenčín už 0:2. Séria pokračuje tretím zápasom v Žiline.

Ilustračný obrázok k článku Kobylky vo finále: V prvých zápasoch dostali príučku

1. finálový zápas:

1. FBC Trenčín – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 7:2 (0:0, 2:2, 5:0)

Góly Grasshoppers: 24. Grlický, 40. Kvasnica.

Vylúčenia: 2:2, rozhodovali: Rochovanský, Boček, 800 divákov.

Úvod zápasu bol z pohľadu obidvoch tímov taktický. Nikto nechcel spraviť chybu, avšak domáce mužstvo 1. FBC Trenčín sa osmelilo ako prvé. Domáci sa dostávali do šanci, ich pokusy končili na obrane hostí a brankárovi Turiakovi. Po úvodnej tretina bol stav zápasu 0:0. V 22. min. domáci prekonali dovtedy vynikajúceho brankára Turiaka. Grlický za kobylky odpovedal za necelé dve minúty po vsietení úvodného gólu. Rozhodla hlavne tretia tretina, kedy skúsenejší tím 1. FBC Trenčín nasádzal v sérii 5 gólov, čo hostí položilo na kolená.

2. finálový zápas:

1. FBC Trenčín – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 8:2 (4:1, 3:0, 1:1)

Góly Grasshoppers: 5. Pazderka, 44. Radil.

Vylúčenia: 1:1, rozhodovali: Gavlas, Petřík, 750 divákov.

Domáci hráči už v druhej minúte vzhrávali 2:0. Síce sa podarilo Pazderkovi znížiť počas presilovej hry, avšak Trenčín do konca tretiny pridal ďalšie dva góly. Druhá tretina bola pre kobylky deklasujúca, skončila sa výsledkovým skóre 7:1. Hostia zo Žiliny zredukovali zostavu a hra v tretej tretine bola vyrovnaná, skončila na góly 1:1. Aj po enormnej snahe hostí, stav zápasu po tretej tretine bol 8:2 pre 1. FBC Trenčín.

Finálová séria sa presúva z Trenčína do Žiliny. Tretí zápas sa odohrá na domácej palubovke v Športovej hale na Rosinskej ceste v Žiline 20. Apríla o 19. Hodine. Podľa výsledku stretnutia je naplánovaný aj štvrtý zápas na rovnakom mieste o deň neskôr.

Zostava Grasshoppers v oboch zápasoch: Turiak, Sak, Kružel – Kvasnica, Hrín, Baránek, Masarovič, Balko, Badura – Galovič, Novák, Veneny, Pazderka, Trúnek, Grlický, Ladňák, Radil, Ondrejmiška, Hruška. Tréner: Novák.