Marek Pindeš Futbal

Futbal: Žilina vyhrala gólom Ježa

Futbalisti MŠK Žilina hostili v 10.kole Corgoň ligy na domácom trávniku tím FK DAC 1904 Dunajská Streda

MŠK Žilina – DAC Dunajská Streda 1:0 (0:0) Gól: 70. Jež Rozhodovali: Chmura – Kubica, Čiernik, ŽK: Majus, Koejoe, Novota, Nikolič, Seelaus (obaja D. Streda), 3159 divákov

Žilina: Dúbravka – Cimakuridze, Piaček, Pečalka, Leitner – Guldan – Kobylík (77. Žilák), Jež, Vyskočil (64. Zlatkovič) – Rilke (87.Bello), Lietava D. Streda: Novota – Helísek, Nikolič, Majus, Kazlauskas – Seelaus (82. Ateme), Speranza, Boya, Hassan – Koejoe (67. Bognár), Nken­do

Po stredajšej prehre na Tehelnom poli so Slovanom Bratislava 2:1 nastúpili žilinský futbalisti v domácom zápase proti tímu DAC 1904 Dunajská Streda. Domáci boli hneď od úvodu aktívni. Už v prvej minúte stretnutia vyrážal strelu domáceho Vyskočila hosťujúci brankár Novota na roh. V 7. minúte sa do šance po Ježovej prihrávke dostal Rilke no volil nepresnú prihrávku namiesto zakončenia. Hostia pohrozili prvý raz v 17. minúte stretnutia. N´Kendova strela z priameho rohu tesne minula žilinskú bránu. Žilinčania si vypracovali niekoľko príležitostí na skórovanie, ale absentovala vždy presná finálna prihrávka. Hostia sa mohli ujať vedenia v 31. minúte, keď N´Kendov projektil trafil ľavú žeď Dúbravkovej brány. O pár minút neskôr hostia pohrozili opäť. V 36. min trafil tentoraz pravú žrď domácej bránky obranca Kazlauskas. Do polčasu mohli skórovať ešte aj domáci no ani Rilke ani Lietava nezakončili presne. V úvode druhého polčasu nedokázal z tesnej blízkosti skórovať po Lietavovom centri opäť domáci Rilke. Po emóciách ktoré vzplanuli 60. minúte keď po jednom z kontaktov ležať na trávniku Seelaus sa domáci dočkali vytúženého gólu. Nemanja Zlatkovič v 70.minúte prihrávkou pomedzi dvoch obrancov uvoľnil v šestnástke úplne nekrytého Ježa, ktorý strelou z prvej poslal loptu k pravej žrdi. Po strelenom góle Žilinčanov sa konca stretnutia už nič zaujímavé neudialo. Šošoni tak vyhrali nad DAC Dunajská streda 1:0.