Jozef Legéň Iné športy

Florbalová Salming extraliga mužov mala uplynulý víkend na programe tretí a štvrtý zápas finálovej série. Kobylky privítali na domácej palubovke Florko Košice. Prvý zápas ponúkol dramatické predĺženie, druhý bol v jasnej réžii hostí.

Ilustračný obrázok k článku Dramatické finále o majstra Slovenska: Žilinské kobylky si to s Košicami rozdali o zlato

3. zápas
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – Florko Košice 7:6 po predĺžení (2:2, 0:3, 4:1, 1:0)

Góly Grasshoppers: 57., 67. Novák, 18., 50. Galovič, 10. Ondrejmiška, 51. Pavlikovič, 56. Ladňák.
Vylúčenia: 3:5
Rozhodovali: Kovář, Rochovanský
Počet divákov: 400

Po vyrovnanej prvej tretine si vytvorili hostia z Košíc v druhej tretine trojgólový náskok. Po 40. minútach sa odchádzalo do šatní za stavu 2:5. V poslednej tretine však kobylky zabrali a otočili priebeh zápasu na 6:5. 30 sekúnd pred koncom zápasu Florko vyrovnalo a išlo sa do predĺženia. V predĺžení boli úspešnejšie domáce kobylky, ktoré zvíťazili 7.6 po predĺžení. Kobylky tak znížili stav série na 1:2.

4. zápas
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – Florko Košice 6:10 (0:5, 4:1, 2:4)

Góly Grasshoppers: 32., 42. Veneny, 4., 56. Novák, 33. Pavlikovič, 39. Baránek.
Vylúčenia: 1:3
Rozhodovali: Beňo, Sklenica
Počet divákov: 320

O priebehu štvrtého zápasu rozhodla prvá tretina, ktorú kobylky prehrali 0:5. Domáci kopili individuálne chyby, ktoré hráči Florka trestali. V druhej tretine kobylky zabrali a znížili na 4:6. V poslednej tretine už kobylky nedokázali vyrovnať a po prehre 6:10 sa tak skončila ich finálová púť. Konečný stav série FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – Florko Košice 1:3. Majstrom Slovenska sa pre sezónu 2013/2014 stali hráči Florka Košice. Kobylky obsadili druhé miesto, tak ako v sezóne 2012/2013.

Zostava Grasshoppers: Kružel, Sak, Turiak – Kvasnica, Hrin, Radil, Baránek, Koščo, Pavlikovič, Francl – Ondrejmiška, Galovič, Ladňák, Pazderka, Veneny, Novák, Vavrica, Grlický, Jurčík, Hruška. Tréner: Novák.

Kapitán kobyliek Martin Veneny: „Vo finálovej sérii rozhodli individuálne chyby. My sme ich urobili viac a hráči Florka ich dokázali efektívne premieňať. Celkovo hodnotí sezónu ako úspešnú. Po roku sme si zahrali opäť finále a získali medailu, čo bol predsezónny cieľ. Ďakujem divákom oboch táborov za výbornú kulisu počas finálových zápasov.“